ខណៈពេលដែលក្រុមហ៊ុន ដាយ អ៊ិឈិ ឡាយហ្វ៍ កំពុងត្រៀមគម្រប់ខួប៥ឆ្នាំរបស់ខ្លួននៅកម្ពុជា ក្រុមហ៊ុនក៏បានរៀបចំកម្មវិធីអបអរការបញ្ចប់វគ្គបណ្តុះបណ្តាលរបស់សមាជិកជំនាន់ដំបូងបង្អស់នៃកម្មវិធីអាជីពជាភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងពេញម៉ោង Kiwami ហើយនេះជាឱកាសដ៏សំខាន់មួយ ដែលក្រុមហ៊ុនអាចជួយជម្រុញបង្កើតអនាគតអ្នកដឹកនាំនៅក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រង។ ក្រៅពីវគ្គបណ្តុះបណ្តាលជំនាន់ដំបូងនេះ ដាយ អ៊ិឈិ ឡាយហ្វ៍ ក៏បានជ្រើសរើសសមាជិកចំនួន៤ជំនាន់បន្ថែមទៀតរួចមកហើយ នៅទូទាំង រាជធានីភ្នំពេញ ខេត្តបាត់ដំបង ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ និងខេត្តសៀមរាប ដែលមានសមាជិកសរុបជាង១០០នាក់។
លោក Mah Kin Yoong អគ្គនាយកប្រតិបត្តិស្តីទីនៃ ដាយ អ៊ិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ខ្ញុំរំភើបរីករាយដែលបានឃើញសមាជិកជំនាន់ដំបូងរបស់កម្មវិធី Kiwami បានឈានមកដល់ចំណុចមួយនេះ»។ គាត់ក៏បានបន្ថែមថា៖ «ខ្ញុំពិតជាមានមោទនភាពក្រោយពីបានឃើញថា កម្មវិធីរបស់យើងដែលបានបង្កើតឡើងតាមស្តង់ដាប្រទេសជប៉ុនមួយនេះ ផ្តល់នូវការបណ្តុះបណ្តាលដ៏មានប្រសិទ្ធភាព ដែលអាចឱ្យសមាជិកទាំងអស់ត្រៀមខ្លួនជាស្រេច ដើម្បីក្លាយជាភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងអាជីពមួយរូប»។
កម្មវិធីអាជីពជាភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងពេញម៉ោង Kiwami ផ្តល់ការបណ្តុះបណ្តាលរយៈពេល ៦ខែ ដែលជួយបង្ហាត់បង្រៀនភ្នាក់ងារលក់ធានារ៉ាប់រងនូវចំណេះដឹង និងជំនាញដែលគាត់ត្រូវការចាំបាច់ ដើម្បីចាប់ផ្តើមអាជីព ដ៏សមប្រកបមួយ។ សមាជិកដែលបញ្ចប់វគ្គបណ្តុះបណ្តាលជាមួយយើង អាចទទួលបានការយល់ដឹងយ៉ាងទូលំទូលាយអំពីវិស័យធានារ៉ាប់រង តាមរយៈការរៀនសូត្រទាំងផ្នែកទ្រឹស្តី និងអនុវត្ត ដែលជួយត្រួសត្រាយផ្លូវពួកគាត់សំរាប់អាជីពការងារជាមួយ ដាយ អ៊ិឈិ ឡាយហ្វ៍ នាពេលអនាគត។
អ្នកស្រី សាន រស្មី ជាសមាជិក១រូបក្នុងចំណោមសមាជិកផ្សេងទៀតដែលបានបញ្ចប់វគ្គបណ្តុះបណ្តាល ហើយគាត់បានចែករំលែកថា៖ «កម្មវិធីនេះបានផ្តល់ចំណេះដឹងដ៏មានតម្លៃនៅក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រង ក៏ដូចជាជំនាញជាក់ស្តែង ដែលអាចឱ្យខ្ញុំចាប់យកអាជីពដ៏សមប្រកបមួយ។ សម្រាប់បងប្អូនដែលចង់ចាប់យកឱកាសអភិវឌ្ឍអាជីពការងារនៅក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រង បូកផ្សំជាមួយនឹងអត្ថប្រយោជន៍ផ្សេងៗជាច្រើនទៀត កម្មវិធីអាជីពជាភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងពេញម៉ោង Kiwami ពិតជាសក្តិសមសម្រាប់បងប្អូន»។
បន្ទាប់ពីបញ្ចប់វគ្គបណ្តុះបណ្តាលនេះ រស្មី និងសមាជិកដទៃទៀតនឹងមានឱកាសជ្រើសរើសអាជីពការងារជាមួយ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍។ គាត់អាចជ្រើសរើសធ្វើជា ភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងជារូបវន្តបុគ្គល ឬ ប្រធានក្រុមភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងជារូបវន្តបុគ្គល។
ក្នុងនាមជា ភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងជារូបវន្តបុគ្គល ពួកគាត់អាចផ្តល់ការប្រឹក្សាអំពីផែនការហិរញ្ញវត្ថុ ហើយប្រសិនបើខិតខំប្រឹងប្រែងបន្តទៀត គាត់នឹងអាចសម្រេចបានបទដ្ឋាន MDRT (Million Dollar Round Table) ដែលជាភ្នាក់ងារលក់ធានារ៉ាប់រងកំពូល១រូបនៅក្នុងវិស័យនេះ។ ក្នុងនាមជា ប្រធានក្រុមភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងជារូបវន្តបុគ្គល ពួកគាត់នឹងមានតួនាទីជាអ្នកដឹកនាំក្រុមភ្នាក់ងារលក់ធានារ៉ាប់រង។ ក្នុងនាមជាអ្នកដឹកនាំ១រូប ពួកគាត់នឹងអាចវិវឌ្ឍខ្លួនក្លាយជានាយកធានារ៉ាប់រងជារូបវន្តបុគ្គលនាពេលអនាគត។
កម្មវិធី Kiwami នេះផ្តល់ឱកាសដល់សមាជិកទាំងអស់នូវចំណេះជំនាញចាំបាច់ ដើម្បីអភិវឌ្ឍខ្លួននៅក្នុងវិស័យមួយនេះ ហើយក៏ចូលរួមគាំទ្រចក្ខុវិស័យរបស់ និយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា ក្នុងការសម្រេចឱ្យបាននូវអត្រាភាគទានសេដ្ឋកិច្ច ៥,៥% នៅឆ្នាំ២០៣០។ ក្រុមហ៊ុនក៏មានមោទនភាពដែលបាន ចូលរួមជម្រុញភាពរីកចម្រើនមួយនេះ ហើយសង្ឃឹមថាការរួមចំណែករបស់យើងនឹងអាចជួយបង្កើនការពារអនាគតក្រុមគ្រួសារនៅកម្ពុជាបន្ថែមទៀត។
សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែមអំពីកម្មវិធីអាជីពជាភ្នាក់ងារធានារ៉ាប់រងពេញម៉ោង Kiwami សូមទាក់ទងទៅកាន់បុគ្គលិកផ្នែកលក់ ឬភ្នាក់ងារលក់ធានារ៉ាប់រងរបស់ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ តាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ ១៨០០ ២០១ ២០២ ដោយឥតគិតថ្លៃ។

Daiichi Life proudly celebrated the graduation of our first batch members of the Kiwami Daiichi Master Program, marking another milestone to help shape the future leaders in the insurance industry as we reach 5th anniversary in Cambodia this year. Besides this first batch, Daiichi Life has launched four additional batches across Phnom Penh, Battambang, Banteay Meanchey, and Siem Reap, recruited over 100 program members.
“I am excited to see our first batch members reach this significant step," said Mr. Mah Kin Yoong, Acting CEO of Daiichi Life. “I am also proud to see that our program, modeled after Japanese standards, provides a well-structured curriculum to prepare graduates for a promising future as an insurance agent,” he added.
The six-month Kiwami program equips aspiring insurance professionals with the knowledge and practical skills to launch a thriving career. Many graduates have gained a comprehensive understanding of the industry through a blend of theoretical and hands-on training, preparing them for the next career paths with Daiichi Life.
Mrs. Raksmey San, one of the first batch graduates shared, “The program provided valuable industry knowledge and practical skills, equipping me for a rewarding career. I highly recommend the Kiwami Daiichi Master Program to those seeking both professional growth and competitive benefits.”
After completing this program, Raksmey and other graduated members will have a chance to choose their career path with Daiichi Life as an Individual Insurance Agent, or an Individual Insurance Agent Leader.
As a specialized Individual Insurance Agent, they can start their career by providing consultation on life insurance plans, and with hard work, they can advance to become a MDRT (Million Dollar Round Table); a top producer in the industry. As a specialized Individual Insurance Agent Leader, they will lead a team of insurance sales agents. In this leadership role, they can progress to become an Individual Insurance Agent Director (IIAD) in the future.
Daiichi Life's Kiwami Daiichi Master Program help provide graduates with the necessary skills to excel in the industry and supports the IRC's vision in achieving a 5.5% insurance penetration rate by 2030. We are proud to be a part of this exciting growth and looks forward to our graduates' contributions to a more secure future for Cambodians.
For more information about the Kiwami Daiichi Master Program, contact our insurance agents or sales staff at 1800 201 202 (Toll Free).