ថ្ងៃទី ១០ ខែមករា ឆ្នាំ ២០២៣ – ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ប្រកាសបើកជាផ្លូវការសាខាខេត្តសៀមរាបដើម្បីឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការកាន់តែច្រើននៃផលិតផលធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងផែនការសន្សំរយៈពេលវែងសម្រាប់គ្រួសារកម្ពុជា។ សាខាខេត្តសៀមរាប គឺជាសាខាខេត្តទី២របស់ក្រុមហ៊ុនបន្ទាប់ពីការបើកដំណើរការសាខាខេត្តបាត់ដំបងនៅក្នុងខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២។
ពិធីកាត់ខ្សែបូដើម្បីអបអរសាទរការបើកសាខាខេត្តសៀមរាប ត្រូវបានធ្វើឡើងក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ប៊ូ ច័ន្ទភីរូ អគ្គនាយកនៃនិយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា និង លោក យុន លីនណេ អភិបាលរងខេត្ដសៀមរាប អមដោយលោក Toshiaki Sumino, Director, Managing Executive Officer នៃ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ហូលឌីង និង លោក អាឡិន ថៃ អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍។
លោក អាឡិន ថៃ អគ្គនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ខេត្តសៀមរាបជាអាទិភាពក្នុងការពង្រីកភូមិសាស្ត្ររបស់យើង។ ខ្ញុំពិតជារីករាយចំពោះអ្វីដែលយើងសម្រេចបាននៅខេត្ដនេះមកដល់ពេលបច្ចុប្បន្ននេះ។ នេះជាខេត្តដ៏មានសក្ដានុពលមួយដែលសម្បូរទៅដោយបេតិកភណ្ឌវប្បធម៌។”
លោក អាឡិន ថៃ បានបន្ថែមទៀតថា៖ “ការបើកដំណើរការសាខាខេត្តសៀមរាប ក៏ជាសក្ខីភាពនៃការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើងចំពោះសហគមន៍ក្នុងមូលដ្ឋាន។ យើងទន្ទឹងរង់ចាំរួមចំណែកនៅខេត្ដនេះ តាមរយៈការផ្តល់ឱកាសការងារប្រកបដោយនិរន្តរភាព ក៏ដូចជាការវិនិយោគនៅក្នុងសេដ្ឋកិច្ចមូលដ្ឋានផងដែរ។”
ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ (“Daiichi Life”) គឺជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលមានការរីកលូតលាស់លឿនបំផុតមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាក្នុងរយៈពេលត្រឹមតែជាង ៤ ឆ្នាំប៉ុណ្ណោះ។ ដាយ អ៊ិឈិ ឡាហ្វ៍ ជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ក្រុមហ៊ុន Daiichi Life Holdings, Inc. (“DLHD”) ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេក្នុងប្រទេសជប៉ុនអស់រយៈពេលជិត ១២០ ឆ្នាំ ជាប្រវត្តិសាស្ត្រ។ DLHD ទទួលបានការវាយតម្លៃ A+ ដោយ S&P និងបានចុះបញ្ជីនៅលើទីផ្សារភាគហ៊ុនតូក្យូស្តុកអ៊ិចឆេង (Tokyo Stock Exchange) ។

10 January 2023 – Dai-ichi Life Cambodia announced the official opening of its new Siem Reap branch office in response to the growing demand for life insurance products and long-term savings plan by Cambodian families. This is the Company’s second provincial branch office following the successful launch of the Battambang branch office in June-2022.
To celebrate the opening, a ribbon-cutting ceremony was held at the branch, graced by H.E. Bou Chanphirou, Director General of Insurance Regulator of Cambodia, and Mr. Yun Linne, Deputy Governor of Siem Reap province, accompanied by Mr. Toshiaki Sumino, Director, Managing Executive Officer of Dai-ichi Life Holdings and Mr. Allen Thai, CEO of Dai-ichi Life Cambodia.
Mr. Allen Thai, CEO of Dai-ichi Life Cambodia, said: “Siem Reap has always been a priority for us in our geographical expansion. I am really pleased about what we have achieved here so far. It is a promising province rich in cultural heritage.”
About Dai-ichi Life Insurance Cambodia
Dai-ichi Life Insurance (Cambodia) PLC. (“Dai-ichi Life”) is one of the fastest-growing life insurers in Cambodia in just over four years. It is a subsidiary of Dai-ichi Life Holdings, Inc. (“DLHD”) which is a leading life insurer in Japan with 120 years of history. DLHD is A+ rated by the S&P and is listed on the Tokyo Stock Exchange.