រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃទី២០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ –  ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដាយ​ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានរៀបចំកម្មវិធីរាត្រីសមោសរដែលមានឈ្មោះថា“Agency Star Awards Night” ដើម្បីអបអរសាទរ ដល់អ្នកឯកទេសផែនការហិរញ្ញវត្ថុឆ្នើម សម្រាប់ការខិតខំប្រឹងប្រែង និងសមិទ្ធផលរបស់ពួកគេនៅក្នុងឆ្នាំ២០២១ ព្រមទាំងការចូលរួមចំណែករបស់ពួកគាត់ក្នុងការប្រឹក្សា និងផ្ដល់ការការពារអនាគតហិរញ្ញវត្ថុ ជូនដល់ក្រុមគ្រួសារកម្ពុជាផងដែរ។
កម្មវិធីនេះរៀបចំឡើងនៅសណ្ឋាគារសុខា ដោយមានការចូលរួមពីលោក អាឡិន ថៃ អគ្គនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន ដាយ​ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍​ លោក ផូ នេត្រ នាយកប្រតិបត្តិផ្នែកទីភ្នាក់ងារអាជីវកម្ម និងអ្នកឯកទេសផែនការហិរញ្ញវត្ថុប្រមាណ ២០០នាក់។
លោក អាឡិន ថៃ អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន ដាយ​ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានមានប្រសាសន៍ថា ៖“ព្រឹត្តិការណ៍នេះធ្វើឡើងដើម្បីបង្ហាញពីការថ្លែងអំណរគុណចំពោះអ្នកឯកទេសផែនការហិរញ្ញវត្ថុបស់យើងដែលបានកសាងសមិទ្ធផលគួរឱ្យកត់សម្គាល់សម្រាប់ឆ្នាំ២០២១។ ពួកគេបានបំពេញការងារដោយមិនមានភាពនឿយហត់ក្នុងការផ្តល់ការប្រឹក្សាប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ និងផ្តល់ដំណោះស្រាយផែនការហិរញ្ញវត្ថុ រយៈពេលយូរអង្វែងសម្រាប់គ្រួសារកម្ពុជា។”
លោក អាឡិន ថៃ បានបន្ថែមទៀតថា​ ៖“ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដាយ​ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ប្តេជ្ញាចិត្តកសាងអនាគតហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយសុវត្ថិភាពសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជា ដោយផ្តល់នូវផលិតផលដែលមានការប្រកួតប្រជែង និងសេវាកម្មប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ តាមរយៈអ្នកឯកទេសផែនការហិរញ្ញវត្ថុរបស់យើង ដើម្បីបំពេញតម្រូវការធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលកំពុងមានការកើនឡើង និងការសន្សំរយៈពេលវែងសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជា”។
លោក ផូ នេត្រ នាយកប្រតិបត្តិផ្នែកទីភ្នាក់ងារអាជីវកម្ម បានសម្តែងការពេញចិត្តថា៖ “ក្នុងនាមជាអ្នកដឹកនាំនៃនាយកដ្ឋានទីភ្នាក់ងារអាជីវកម្ម ខ្ញុំពិតជាមានមោទនភាពខ្លាំងចំពោះអ្នកឯកទេសផែនការហិរញ្ញវត្ថុ និងប្រធានផ្នែកអភិវឌ្ឍន៍អាជីវកម្ម របស់យើង។ ពួកគេបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តយ៉ាងមុតមាំក្នុងការជួយគ្រួសារកម្ពុជាជាមួយនឹងការការពារអាយុជីវិតរបស់ពួកគេ និងការសន្សំរយៈពេលវែង។
អំពី ដាយ​ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍
ក្រុមហ៊ុន ដាយ​ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ អ៊ីនសួរ៉ិនស៍ (ខេមបូឌា) ម.ក (”ដាយ​ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍”) គឺជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ ក្រុមហ៊ុន ដាយ​ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ហូលឌីង (”DLHD”) ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេនៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន អស់រយៈពេលជាង ១១៨ ឆ្នាំ ជាប្រវត្តិសាស្ត្រ។ DLHD ជាក្រុមហ៊ុនដែលទទួលបានការវាយតម្លៃកម្រិត A+ ពីទីផ្សារសន្ទស្សន៍តម្លៃ S&P និងបានចុះបញ្ជីនៅក្នុងផ្សារភាគហ៊ុន Tokyo Stock Exchange។
ចាប់តាំងពីបានបង្កើតឡើងនៅក្នុងឆ្នាំ ១៩០២ មក DLHD បានបេ្តជ្ញាចិត្តឈរនៅក្បែរអតិថិជនរបស់យើង និងមនុស្សជាទីស្រឡាញ់របស់ពួកគេអស់មួយជីវិត និងខិតខំប្រឹងប្រែងរួមគ្នាដើម្បី   ផ្តល់ជូននូវ ”ភាពស្ងប់ចិត្ត” ក្រោមទស្សនៈរបស់យើង ”អតិថិជនជាចម្បង”។ យើងចូលរួមចំណែកជាមួយសហគមន៍មូលដ្ឋានតាមរយៈការផ្តល់ជូនសេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសេវាកម្មផ្សេងទៀត។

Phnom Penh, 20 February 2022 – Daiichi Life Insurance Cambodia hosted an “Agency Star Awards Night” to celebrate the outstanding performance of financial planners for their strong efforts, contributions, and achievements in 2021 in providing financial planning consultation and life insurance protection to Cambodian families.
The event was held at the Sokha Hotel with the participation from Mr. Allen Thai - Chief Executive Officer of Daiichi Life Insurance Cambodia, Mr. Pho Netr - Chief Agency Officer, the Senior Management and some 200 outstanding financial planners.
Speaking at the ceremony, Mr. Allen Thai - Chief Executive Officer of Daiichi Life Insurance Cambodia said, "This event is held to show appreciation and gratefulness to our financial planners who produced remarkable achievement in 2021. They worked tirelessly to provide professional consultation and long-term financing planning solutions for Cambodian families."
"Daiichi Life Insurance Cambodia is committed to building a secured financial future for the people of Cambodia by providing competitive products and professional services through our financial planners in meeting the growing demand for life insurance protection and long-term savings for Cambodians," he added.
Mr. Pho Netr - Chief Agency Officer, expressed his appreciation: "As the leader of the Agency Distribution Department, I am very proud of our Financial Planners and Business Development Managers. They demonstrate a very strong commitment in helping Cambodian families with their life protection and long-term savings.
Daiichi Life Insurance (Cambodia) PLC. (“Daiichi Life”) is a subsidiary of Daiichi Life Holdings, Inc. (“DLHD”) which is a leading life insurer in Japan with more than 118 years of history. DLHD is A+ rated by the S&P and is listed on the Tokyo Stock Exchange.