ថ្ងៃទី ២៩ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ - ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ និង ធនាគារ អ អេច ប៊ី បានប្រារព្ធសមិទ្ធិផលសម្រេចបានរួមគ្នានៃខួប១ឆ្នាំសម្រាប់ភាពជាដៃគូអាជីវកម្ម ព្រមទាំងបន្តពង្រឹងការប្តេជ្ញាចិត្តរួមគ្នាដើម្បីផ្តល់ការការពារ និងធានាអនាគតផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុជូនដល់ក្រុមគ្រួសារកម្ពុជា។
កម្មវិធីនេះ ត្រូវបានប្រារព្ធធ្វើឡើងក្រោមប្រធានបទ “Together We Win” នៅសណ្ឋាគារ Fairfield by Marriott Phnom Penh ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោក ពន្លឺ តុលា អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍​ និងលោក Wong Kee Poh ​អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃធនាគារ អ អេច ប៊ី គណៈគ្រប់គ្រងជាន់ខ្ពស់នៃភាគីទាំងពីរ និងភ្ញៀវកិត្តិយសជាច្រើនរូបទៀត។
កម្មវិធីនេះ ក៏រៀបចំឡើងដើម្បីអបអរសាទរដល់សមិទ្ធផល ក៏ដូចជាការរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ពីសំណាក់សាខារបស់ធនាគារ អ អេច ប៊ី  ​សម្រាប់ឆមាសទី១ ក្នុងឆ្នាំ២០២៣ និងប្រគល់ពានរង្វាន់សម្រាប់បុគ្គលិកឆ្នើមផងដែរ។
លោក ពន្លឺ តុលា អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ​​មានប្រសាសន៍ថា៖​ “យើងពិតជាមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយក្នុងការចាប់ដៃគូអាជីវកម្មជាមួយធនាគារ អ អេច ប៊ី ដែលជាដៃគូដ៏រឹងមាំ គួរឱ្យទុកចិត្ត និងជាក្រុមសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដែលមានសមាហរណកម្មពេញលេញ ហើយជាក្រុមហ៊ុនបម្រើសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដ៏ធំមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ យើងប្តេជ្ញាចិត្ដនាំយកភាពជាដៃគូអាជីវកម្មប្រកបដោយផ្លែផ្កានេះទៅកាន់ភាពរីកចម្រើនថ្មីមួយទៀត ដើម្បីជួយឱ្យយើងអាចផ្តល់ផលិតផលធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសេវាកម្មពាក់ព័ន្ធជូនដល់ប្រជាជនកម្ពុជាបានកាន់តែច្រើន។ ការប្តេជ្ញាចិត្តឥតងាករេរបស់យើងក្នុងការបម្រើអតិថិជនបានធ្វើឱ្យយើងទទួលបានពានរង្វាន់ជា “ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតអន្តរជាតិល្អបំផុតប្រចាំឆ្នាំនៅកម្ពុជា” ពីកម្មវិធី Insurance Asia Awards 2023។”
លោក Wong Kee Poh អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃធនាគារ អ អេច ប៊ី មានប្រសាសន៍ថា៖ “យើងជឿជាក់ថាធនាគារ អ អេច ប៊ី បានសម្រេចចិត្តត្រឹមត្រូវក្នុងការចាប់ដៃគូជាមួយក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេមួយរបស់ប្រទេសជប៉ុន ជាមួយប្រតិបត្តិការជាង១២០ ឆ្នាំ។ ផលិតផលធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតរបស់ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ដូចជាផែនការសន្សំរយៈពេលវែង គឺពេញនិយមខ្លាំងក្នុងចំណោមបុគ្គលិក អតិថិជន និងក្រុមគ្រួសារ​របស់អតិថិជនរបស់ធនាគារ អ អេច ប៊ី។ ការការពារហិរញ្ញវត្ថុដែលផ្តល់ជូនអតិថិជន គឺច្រើនជាង៥ លានដុល្លារដែលនេះ​ពិតជា​សមិទ្ធផល​ដ៏​គួរ​ឲ្យ​កត់សម្គាល់​ក្នុង​រយៈពេល​ជាង​មួយឆ្នាំ​នៃ​ភាពជា​ដៃគូអាជីវកម្ម​”​។
អំពី ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍
ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ គឺជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលមានការរីកលូតលាស់លឿនមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាក្នុងរយៈពេលត្រឹមតែជាង ៤ ឆ្នាំប៉ុណ្ណោះ និងទទួលបានពានរង្វាន់ជា “ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតអន្តរជាតិល្អបំផុតប្រចាំឆ្នាំនៅកម្ពុជា” ពីកម្មវិធី Insurance Asia Awards 2023 កាលពីពេលថ្មីៗនេះ ។ ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាហ្វ៍ កម្ពុជា  ជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ក្រុមហ៊ុន Dai-ichi Life Holdings, Inc. (“ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ហូលឌីង ឬ DLHD”) ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេក្នុងប្រទេសជប៉ុនអស់រយៈពេលជាង ១២០ ឆ្នាំ ជាប្រវត្តិសាស្ត្រ។ DLHD ទទួលបានការវាយតម្លៃ A+ ដោយ S&P និងបានចុះបញ្ជីនៅលើទីផ្សារភាគហ៊ុនតូក្យូស្តុកអ៊ិចឆេង (Tokyo Stock Exchange) ។
ចាប់តាំងពីបង្កើតក្រុមហ៊ុន DLHD ក្នុងឆ្នាំ ១៩០២ មក ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានប្តេជ្ញាចិត្តឈរនៅក្បែរអតិថិជនរបស់យើងជានិច្ច និងមនុស្សជាទីស្រឡាញ់របស់ពួកគេអស់មួយជីវិត និងខិតខំប្រឹងប្រែងរួមគ្នាក្នុងការផ្តល់ជូននូវ “ភាពស្ងប់ចិត្ត” ក្រោមទស្សនៈវិស័យ “អតិថិជនជាចម្បង”។ ក្រុមហ៊ុនបានរួមចំណែកផ្តល់ជូននូវភាពស្ងប់ចិត្តតាមរយៈការផ្តល់សេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសេវាហិរញ្ញវត្ថុផ្សេងៗដល់សហគមន៍ក្នុងមូលដ្ឋាន។
*ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ហូលឌីង មានគ្រឹះមូលធនដ៏រឹងមាំជាមួយនឹងទ្រព្យសម្បត្តិសរុបចំនួន ៤៦១ ពាន់លានដុល្លារ និងបុព្វលាភធានារ៉ាប់រង និងប្រាក់ចំណូលផ្សេងៗទៀតជាង ៤៩ពាន់លានដុល្លារ។ (គិតត្រឹមថ្ងៃទី ៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣)

29 August 2023 – Daiichi Life Insurance (Cambodia) PLC (“Daiichi Life Cambodia”) and RHB Bank Cambodia PLC (“RHB Bank Cambodia”) recently celebrated its achievements together in the 1st anniversary of the partnership. The partnership also took the opportunity to reiterate their shared commitment to protect and secure Cambodian families’ financial future.
The event, celebrated with great fanfare under “Together We Win” theme at Fairfield by Marriott Phnom Penh hotel, was attended by Mr. Ponlu Tola, CEO of Daiichi Life Cambodia, Mr. Wong Kee Poh, CEO of RHB Bank Cambodia, members of senior management teams of both sides along with other distinguished guests.
The event also recognized the achievements and contributions from RHB Bank Cambodia’s top branches for the first semester of 2023 and individual awardees.
Mr. Ponlu Tola, CEO of Daiichi Life Cambodia, said: “We are truly pleased to have a strong and reliable partner like RHB Bank Cambodia, one of the largest and fully integrated financial services groups in Cambodia. We are committed to taking our already productive relationship to greater heights which will enable us to provide our life insurance products and related services to more Cambodians. Our unwavering commitment to serving customers has made us the International Life Insurer of the Year for Cambodia at the Insurance Asia Awards 2023.”
Mr. Wong Kee Poh, CEO of RHB Bank Cambodia, said: “We believe RHB Bank Cambodia has made the right decision to partner with Daiichi Life Cambodia, a leading Japanese life insurer with over 120 years of history. Its life insurance products such as its long-term savings plan have proven to be quite popular among our employees, customers, and their families. The financial protection provided to our customers has also exceeded the USD 5 million mark. This is truly a remarkable achievement in just over a year of the partnership.”
Daiichi Life Insurance (Cambodia) PLC. (“Daiichi Life”) is one of the fastest-growing life insurers in Cambodia in just over four years and was recently awarded the International Life Insurer of the Year for Cambodia at the Insurance Asia Awards 2023. It is a subsidiary of Daiichi Life Holdings, Inc. (“DLHD”) which is a leading life insurer in Japan with over 120 years of history. DLHD is A+ rated by the S&P and is listed on the Tokyo Stock Exchange.
*Daiichi Life Group has strong fundamentals, solid capital base with total assets of USD461 Billion and the Premium and other income of USD49 Billion. (as of 31 March 2023)