ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី៣១ ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២២ - ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ (ខេមបូឌា) និង ធនាគារ អ អេច ប៊ី (ខេមបូឌា) បានប្រកាសកិច្ចសហការជាដៃគូរយៈពេលយូរអង្វែងដើម្បីផ្តល់គម្រោងធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងផែនការសន្សំជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា។ កិច្ចសហការនេះ ទទួលបានការអនុញ្ញាតពីធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ហើយផ្តល់ឱកាសឱ្យអតិថិជនទាំងអស់របស់ធនាគារ អ អេច ប៊ី ទទួលបាននូវការប្រឹក្សាលើគម្រោងធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដោយ ឥតគិតថ្លៃ និងដំណោះស្រាយដែលផ្តល់ដោយក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ដែលជាបុត្រសម្ព័ន្ធ របស់ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ហូលឌីង (”DLHD”) ជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេរបស់ប្រទេសជប៉ុន។
លោក WONG KEE POH អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃធនាគារ អ អេច ប៊ី មានប្រសាសន៍ថា៖“កិច្ចសហការរបស់យើងជាមួយ ក្រុមហ៊ុន ធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ដែលមានប្រតិបត្តិការប្រកបដោយភាពជោគជ័យជាង១២០ឆ្នាំនៅក្នុងវិស័យធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត នឹងបំពេញបន្ថែមកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់យើងក្នុងការផ្តល់ជូននូវកញ្ចប់ផលិតផល និងដំណោះស្រាយផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដែលបំពេញតម្រូវការអតិថិជនផ្សេងៗគ្នា និងនៅដំណាក់កាលផ្សេងៗគ្នានៃតម្រូវការក្នុងជីវិតរបស់ពួកគេ។ សម្រាប់ធនាគារ អ អេច ប៊ី យើងខិតខំដោះស្រាយបញ្ហារបស់អតិថិជន ហើយនឹងបន្តផ្តល់នូវសេវាកម្មប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត និងផលិតផលដែលបំពេញតម្រូវការអតិថិជនរបស់យើងជាចម្បង។ កិច្ចសហការរវាងភាគីទាំងពីរនេះ នឹងជួយឱ្យពួកយើងសម្រេចបាននូវដំណោះស្រាយហិរញ្ញវត្ថុរយៈពេលវែង ខណៈពួកយើងរីកចម្រើនទៅមុខជាមួយគ្នា។”
លោក អាឡិន ថៃ អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ មានប្រសាសន៍ថា៖ “ភាពជាដៃគូនេះ ឆ្លុះបញ្ចាំងពីកំណើនអាជីវកម្មរបស់យើងនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា និងការប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការផ្តល់នូវផលិតផលធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងការសន្សំរយៈពេលយូរអង្វែងរបស់យើងជូនដល់ប្រជាជនកម្ពុជាជាច្រើននាក់។ យើងមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយ ក្នុងការចាប់ដៃគូជាមួយធនាគារ អ អេច ប៊ី ដែលជាក្រុមហ៊ុនបម្រើសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុដ៏ធំ មួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ យើងជឿជាក់យ៉ាងមុតមាំថា ភាពជាដៃគូនេះ នឹងផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់ធនាគារ អ អេច ប៊ី នូវភាពស្ងប់ចិត្តផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ តាមរយៈគម្រោងធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងផែនការសន្សំប្រាក់រយៈពេលវែង។
អំពី ដាយ អ៊ិឈិ ឡាយហ្វ៍
ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ អ៊ីនសួរ៉ិនស៍ (ខេមបូឌា) ម.ក ("ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍") គឺជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ហូលឌីង (”DLHD”) ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេនៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន អស់រយៈពេលជាង ១២០ ឆ្នាំ ។ DLHD ជាក្រុមហ៊ុនដែលមានកម្រិតថ្នាក់ A+ ទទួលស្គាល់ដោយ S&P និងបានចុះបញ្ជីនៅលើទីផ្សារភាគហ៊ុន Tokyo Stock Exchange។
ចាប់តាំងពីបានបង្កើតឡើងនៅក្នុងឆ្នាំ ១៩០២ មក DLHD បានបេ្តជ្ញាចិត្តនៅក្បែរអតិថិជនរបស់យើង និងមនុស្សជាទីស្រឡាញ់របស់ពួកគេអស់មួយជីវិត និងខិតខំប្រឹងប្រែងរួមគ្នាក្នុងការផ្តល់ជូននូវ ”ភាពស្ងប់ចិត្ត” ក្រោមទស្សនៈរបស់យើង ”អតិថិជនជាចម្បង”។ យើងចូលរួមចំណែកជាមួយសហគមន៍មូលដ្ឋានតាមរយៈការផ្តល់ជូនសេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសេវាកម្មផ្សេងទៀត។
* Daiichi Life Group មានមូលធនរឹងមាំ ជាមួយនឹងទ្រព្យសម្បត្តិសរុបចំនួន ៥៣៨ ពាន់លានដុល្លារ និងបុព្វលាភធានារ៉ាប់រងជាង ៤៣ ពាន់លានដុល្លារ។ (គិតត្រឹមថ្ងៃទី ៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២២) ។
អំពីធនាគារ ធនាគារ អ អេច ប៊ី (ខេមបូឌា)
RHB Banking Group គឺជាស្ថាប័នសេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុឈានមុខគេមួយ ក្នុងប្រទេសម៉ាឡេស៊ី ជាមួយនឹងសេវាកម្មដ៏ល្អ ជាង ១០០ ឆ្នាំ និងជាវត្តមានដ៏សំខាន់នៅក្នុងប្រទេសតំបន់អាស៊ាន។ គ្រុប របស់ ធនាគារ អ អេច ប៊ី (ខេមបូឌា)​មានបុគ្គលិកច្រើនជាង ១៤,០០០នាក់ ហើយយើងមានភាពជាអ្នកដឹកនាំទីផ្សារដ៏រឹងមាំនៅក្នុងប្រទេសម៉ាឡេស៊ី និងតំបន់អាស៊ានដែលផ្តល់ជូននូវផលិតផលគោលដៅផ្សេងៗ។​
ធនាគារ អ អេច ប៊ី (ខេមបូឌា) ម.ក ត្រូវបានបង្កើតឡើងនៅថ្ងៃទី ០៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ ២០០៨ ហើយបច្ចុប្បន្នមានសាខាចំនួន ១២ ដែលធ្វើប្រតិបត្តិការនៅក្នុងរាជធានីភ្នំពេញ និងតាមបណ្តាខេត្តនានា។ គ្រុបរបស់ធនាគារ អ អេច ប៊ី (ខេមបូឌា) នៅកម្ពុជាក៏ផ្តល់ជូននូវសេវាធនាគារវិនិយោគដែលគ្របដណ្តប់ទីផ្សារមូលធន និងជើងសារ ដើម្បីបំពេញបន្ថែមលើសេវាកម្មនៃសកម្មភាពធនាគារពាណិជ្ជរបស់ខ្លួន។

Phnom Penh, 31 August 2022 – Daiichi Life Insurance (Cambodia) Plc. and RHB Bank (Cambodia) Plc. announced their long term bancassurance partnership to provide life insurance protection and savings to Cambodians. Having been approved by the National Bank of Cambodia and the Ministry of Economy and Finance, this partnership will allow all RHB Bank customers to access free life insurance consultation and solutions provided by Dai-ichi Life Insurance Cambodia, a wholly-owned subsidiary of the Daiichi Life Group, a leading life insurance company from Japan.
Mr. Wong Kee Poh, Executive Director/Chief Executive Officer of RHB Bank (Cambodia) Plc. said: “Our collaboration with Daiichi Life Insurance Cambodia who has more than 120 years’ history in the Insurance business will further complement our efforts to offer a comprehensive suite of products and financial solutions that cater to different customer segments at different stages of needs in their life. At RHB Bank (Cambodia) Plc., we strive to be in the forefront in customer experience and will continue to provide innovative services and products that place our customers’ needs first. This collaboration between both parties will help them to meet long term financial solutions as we progress together.
Mr. Allen Thai, Chief Executive Officer of Daiichi Life Insurance Cambodia, said: “This partnership reflects our business growth in Cambodia and commitments to provide our life insurance products and saving to a larger group of Cambodians. We are delighted to partner with RHB Cambodia, one of the largest and fully integrated financial service groups in Cambodia. We strongly believe that this partnership will offer customers of RHB Bank (Cambodia) Plc. a financial peace-of-mind through long term life insurance protection and saving plan.
Daiichi Life Insurance (Cambodia) PLC. (“Daiichi Life”) is a subsidiary of Daiichi Life Holdings, Inc. (“DLHD”) which is a leading life insurer in Japan with more than 120 years of history. DLHD is A+ rated by the S&P and is listed on the Tokyo Stock Exchange.
Daiichi Life Group has strong fundamentals, solid capital base with total assets of US$538 Billion and the Premium and other income of US$43 Billion. (as of March 31, 2022).
About RHB Bank Cambodia) Plc.
RHB Banking Group is among the top fully integrated financial services institution in Malaysia with more than 100 years of service excellence and significant presence in ASEAN countries. With more than 14,000 employees Group wide, RHB has strong market leadership in Malaysia and ASEAN across targeted products and segments.
RHB Bank (Cambodia) Plc. was established on 9th July 2008 and currently has 12 branches operating in Phnom Penh and the provinces. RHB banking group in Cambodia also offers investment banking services that cover capital market and brokerage, to complement the services of its commercial banking activities.