រាជធានីភ្នំពេញ ប្រទេសកម្ពុជា ចុះថ្ងៃទី១៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២០៖ នៅក្បែរអ្នកជានិច្ច គឺជាបេសកកម្មដ៏ចម្បងរបស់ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍។ ផ្ទាំងស្លាកអំណោយរបស់ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានតំឡើងនៅក្នុងមជ្ឈមណ្ឌលព្យាបាលកុមារបេះដូងជប៉ុន ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅក្នុងមន្ទីរពេទ្យបង្អែកពញាឮ ខេត្តកណ្តាល។ ផ្ទាំងស្លាកអំណោយនេះ គឺបង្ហាញពីកាតប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់បំផុតដែលជាផ្នែកមួយនៃទំនួលខុសត្រូវកិច្ចការងារសង្គម របស់ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ដើម្បីជួយដល់កុមារកម្ពុជា។ យើងសូមគូសបញ្ជាក់ថា “កិច្ចព្រមព្រៀងផ្តល់ជំនួយនៃគម្រោងនេះត្រូវបានចុះហត្ថលេខានាថ្ងៃទី ២៤ ខែមេសា ឆ្នាំ ២០១៩ រវាងក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ និងមជ្ឈមណ្ឌលព្យាបាលកុមារបេះដូងជប៉ុន។ ក្រោមកិច្ចព្រមព្រៀងនេះ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានឧបត្ថម្ភសម្ភារៈមន្ទីរពេទ្យមួយចំនួនដូចជា៖ ម៉ូនីទ័រតាមដានអាការៈរោគអ្នកជំងឺ ឧបករណ៍វះកាត់កុមារ និងថ្លៃវះកាត់សម្រាប់អ្នកជំងឺជាង ១០០នាក់ ជារៀងរាល់ឆ្នាំក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់គុណភាពនៃការព្យាបាល និងថែទាំសុខភាពសម្រាប់កុមារ និងអ្នកជំងឺដទៃទៀតដែលត្រូវបានព្យាបាលនៅក្នុងមន្ទីរពេទ្យនេះ។
មជ្ឍមណ្ឌលព្យាបាលកុមារបេះដូងជប៉ុន ជាអង្គការស្ម័គ្ររបស់ប្រទេសជប៉ុន សម្រាប់ជួយដល់កុមារ ដែលជួបការលំបាក និងត្រូវការព្យាបាលជំងឺដោយឥតគិតថ្លៃ។

Phnom Penh, Cambodia on 14th February 2020: “By your side, for life” is an empowered mission of Daiichi Life Insurance (Cambodia) PLC. (“Daiichi Life”). The Daiichi Life Donation Signage has been installed in Japan Heart Children’s Medical Center located in Ponhea Leu Referral Hospital, Kandal Province. This Signage shows our commitment which is a part of Daiichi Life’s social responsibilities to help children in Cambodia. We would like highlight that “The grant agreement of this project was signed on 24th April 2019 between Daiichi Life and Japan Heart Children’s Medical Center. Under this agreement, Daiichi Life has sponsored certain hospital equipment, such as patient monitor and pediatric stretcher and surgical costs for more than 100 patients with three years project with the aim of improving the quality of treatment and health care services for the children and other patients to be treated in this Hospital”.
Japan Heart Children’s Medical Center, an organization which voluntarily helps disadvantaged children who need to receive medical treatments at no cost.