ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ទទួលបានពានរង្វាន់ "ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតអន្តរជាតិល្អបំផុតប្រចាំឆ្នាំនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា" រយៈពេល២ឆ្នាំជាប់ៗគ្នាពីកម្មវិធី Insurance Asia Awards ដែលធ្វើឡើងកាលពីថ្ងៃទី០៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ នៅមជ្ឈមណ្ឌលពិព័រណ៌ និងសន្និបាត Marina Bay Sand ប្រទេសសិង្ហបុរី។
Insurance Asia Awards ត្រូវបានគេទទួលស្គាល់ថាជាកម្មវិធីពានរង្វាន់ដ៏ធំបំផុតមួយនៅក្នុងតំបន់អាស៊ីប៉ាស៊ីហ្វិក។ កម្មវិធីនេះទទួលស្គាល់ពីការខិតខំប្រឹងប្រែង ការប្តេជ្ញាចិត្ត និងការច្នៃប្រឌិតរបស់ក្រុមហ៊ុន ដែលអាចបង្កើតការផ្លាស់ប្តូរសម្រាប់ជីវិតរស់នៅរបស់អតិថិជន តាមរយៈការច្នៃប្រឌិតថ្មីៗ។
លោក Mah Kin Yoong អគ្គនាយកប្រតិបត្តិស្តីទីនៃក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានចែករំលែកថា «យើងមានមោទនភាពដែលបានឈ្នះពានរង្វាន់នេះជាថ្មីម្តងទៀត។ ក្នុងការសម្រេចបានសមិទ្ធផលនេះគឺមិនអាចទៅរួចទេ ប្រសិនបើមិនមានការប្រឹងប្រែងពីក្រុមការងារទាំងអស់របស់យើងដែលជាកម្លាំងដ៏សំខាន់នៅពីក្រោយភាពជោគជ័យរបស់ក្រុមហ៊ុន។ លោកបានបន្ថែមថា «យើងសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះទំនុកចិត្ត និងការបន្តគាំទ្ររបស់និយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា អតិថិជន និងដៃគូអាជីវកម្ម។ កិច្ចប្រឹងប្រែងរួមគ្នានេះស្របតាមគោលបំណងរបស់ក្រុមហ៊ុន ‘សហការជាមួយលោកអ្នក ដើម្បីកសាងអនាគតកាន់តែប្រសើរ និងមានសុវត្ថិភាព’។ នេះក៏ជាសមិទ្ធផលដ៏គួរឱ្យចងចាំមួយផងដែរ ព្រោះវាស្របជាមួយនឹងខួប៥ឆ្នាំរបស់យើងនៅកម្ពុជា»។
ការរីកចម្រើន និងការពង្រីកខ្លួនយ៉ាងឆាប់រហ័ស
ក្នុងរយៈពេល៥ឆ្នាំកន្លងមកនេះ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានផ្តល់សំណង និងអត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមសរុបជាង ៤៥ ម៉ឺនដុល្លារអាមរិក និងបានការពារអតិថិជនជាង២ម៉ឺននាក់នៅកម្ពុជា។ ក្រុមហ៊ុនមានទីស្នាក់ការកណ្តាល ការិយាល័យសាខាចំនួន២ និងមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលចំនួន៣ ហើយឥឡូវនេះ ជាមួយនឹងការប្តេជ្ញាចិត្តរយៈពេលវែងនៅកម្ពុជា យើងកំពុងពង្រីកមជ្ឈមណ្ឌលបណ្តុះបណ្តាលទៅកាន់ខេត្តចំនួន២បន្ថែមទៀត។ ចាប់ពីខែកញ្ញាឆ្នាំ២០២៣ ក្រុមហ៊ុនបានបន្តរីកចម្រើន ដោយបានជ្រើសរើសភ្នាក់ងារអាជីពទាំងពេញម៉ោង និងក្រៅម៉ោងសរុបជាង២០០នាក់ តាមរយៈកម្មវិធីបណ្តុះបណ្តាលតាមបែបស្តង់ដាជប៉ុនរបស់ខ្លួន។ យើងមិនត្រឹមតែរួមចំណែកបង្កើតឱកាសការងារប៉ុណ្ណោះទេ ថែមទាំងបានពង្រីកការទទួលបានសុវត្ថិភាពផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុទៅកាន់គ្រួសារនៅកម្ពុជាកាន់តែច្រើនផងដែរ។
ការច្នៃប្រឌិតផលិតផល និងសេវាកម្ម ដើម្បីបំពេញតម្រូវការក្នុងស្រុក
ដោយទទួលស្គាល់ពីតម្រូវការកើនឡើងរបស់អតិថិជន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានដាក់សម្ពោធផលិតផលថ្មីមួយឈ្មោះថា 'EASYCare' កាលពីខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤នេះ ដើម្បីដោះស្រាយគម្លាតនៃលទ្ធភាពទទួលបានធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត។ ផលិតផលនេះត្រូវបានបង្កើតឡើង ដើម្បីបំពេញតម្រូវការអតិថិជនសម្រាប់កញ្ចប់ធានារ៉ាប់រងដែលមានតម្លៃសមរម្យ រហ័ស និងងាយស្រួលក្នុងការទិញ ដែលជួយសម្រួលដល់ការទទួលបានធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត។
ការបង្កើនភាពជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រ
ក្នុងរយៈពេលត្រឹមតែ៥ឆ្នាំ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានបង្កើតភាពជាដៃគូចំនួន៤ ជាមួយធនាគារវឌ្ឍនៈ ធនាគារសាខម ធនាគារ អ អេច ប៊ី និង គ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ អេ អឹម ខេ ដើម្បីជួយជម្រុញបង្កើនបរិយាបន្នហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា។ ក្រៅពីភាពជាដៃគូជាមួយធនាគារដៃគូ យើងក៏បន្តពង្រីកដៃគូថ្មីផងដែរ ដោយថ្មីៗនេះ បានចុះអនុស្សារណៈយោគយល់គ្នា (MOU) ជាមួយ Think Think Cambodia និងសាលាមត្តេយ្យអន្តរជាតិជប៉ុន Japanese International School of Phnom Penh (JISPP)។
ការគាំទ្រសុខុមាលភាពរបស់សហគមន៍
ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ តែងតែគាំទ្រដល់កិច្ចការងារផ្សេងៗក្នុងសហគមន៍ ដែលឆ្លុះបញ្ចាំងយ៉ាងច្បាស់ពីការយកចិត្តទុកដាក់របស់ក្រុមហ៊ុនចំពោះសហគមន៍។ គំនិតផ្តួចផ្តើមថ្មីៗនេះ រួមមានការបរិច្ចាគថវិកាទៅកាន់មជ្ឈមណ្ឌលកុមារ បេះដូងជប៉ុន ដើម្បីជួយទ្រទ្រង់ដល់ការថែទាំ និងព្យាបាលអ្នកជំងឺ និងសាងសង់អគារមន្ទីរពេទ្យថ្មីនៅខេត្តកណ្តាល។

Daiichi Life has been awarded the “International Life Insurer of the Year - Cambodia” for the 2nd consecutive year as the event ceremony took place on July 9th, 2024, at the Marina Bay Sands Expo and Convention Centre, Singapore.
The Insurance Asia Award is widely recognized as the most prestigious awards program in the Asia Pacific region. Highlighting the hard work, dedication, and innovation of companies, the awards acknowledge those that go beyond the ordinary, significantly influencing the lives of their customers through exceptional insurance solutions.
Mr. Mah Kin Yoong, Acting CEO of Daiichi Life, shared “We're proud to win this award again. This would not have been possible without all our team members, whose dedication has been the driving force behind our success. We also appreciate the continued trust and support of the regulator, loyal customers, distributors, and partners. This collaborative effort aligns well with our group’s purpose - partnering with you to build a brighter and more secure future. This is also a memorable achievement for all of us as it coincides with our 5th anniversary here in Cambodia.”
Rapid Growth and Expanding Reach
Over the past 5 years, Daiichi Life has paid out over $450,000 in claims and bonuses and protected over 20,000 customers and their families. Cementing our long-term commitment in Cambodia, on top of the current 3 branch offices and 3 training centers, we are now expanding the training centers to 2 more provinces. We have also continued making great progress from September last year by leveraging their one-of-a-kind Japanese training programs, recruiting over 200 full-time and part-time professional agents which has not only allowed us to help create more jobs but also expanded financial security for more Cambodian families.
Product and Services Innovation for Growing Local Needs
Recognizing the evolving customers’ needs, we launched a new product called ‘EASYCare’ in April this year to address the gap in life insurance accessibility. The product is customized based on the need for affordable, quick, and easy-to-purchase plan, making life insurance more inclusive for wider Cambodians.
Increasing Strategic Partnerships
In just five years, we have established four partnerships with Vattanac Bank, Sacombank, RHB Bank, and AMK Microfinance Plc., allowing us to foster financial inclusion in Cambodia. On top of bancassurance partnerships, we have also established new partners, such as the recent MOU signing with Think Think Cambodia and Japanese International School of Phnom Penh (JISPP).
Improving the Community’s Well-Being
Daiichi Life also continuously supports various causes in the community, reflecting that we truly care for the community we serve. Our most recent donation was to Japan Heart to support medical care and treatment for patients and build a new hospital building in Kandal province.