ថ្ងៃទី០៤ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៣ – ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ (ខេមបូឌា) បានសម្ពោធទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីរបស់ខ្លួនជាផ្លូវការនៅថ្ងៃនេះ ដើម្បីផ្តល់បទពិសោធន៍ថ្មីដ៏សម្បូរបែបជូនដល់អតិថិជន និងដៃគូសហការនានា ក៏ដូចជាបន្ដពង្រឹងការប្តេជ្ញាចិត្តរយៈពេលវែងរបស់ក្រុមហ៊ុនដែលកំពុងមានការរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សមួយនេះទៅដល់ប្រជាជនកម្ពុជា។
ពិធីសម្ពោធទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីនេះ ប្រព្រឹត្តទៅក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ប៊ូ ច័ន្ទភីរូ អគ្គនាយកនៃនិយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា លោក ពន្លឺ តុលា ជាអគ្គនាយកប្រតិបត្តិ និងសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល របស់ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍។
ឯកឧត្តម ប៊ូ ច័ន្ទភីរូ អគ្គនាយកនៃនិយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជាមានប្រសាសន៍ថា៖ “ខ្ញុំសូមអបអរសាទរដល់ ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ កម្ពុជា សម្រាប់ការសម្ពោធទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីនេះ ដែលបានឆ្លុះបញ្ចាំងពីការរីកចម្រើន និងឆន្ទៈរបស់ក្រុមហ៊ុនក្នុងការធ្វើអាជីវកម្មនៅកម្ពុជារយៈពេលយូរអង្វែង។ ទន្ទឹមនឹងនេះ ទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីនេះ ក៏បានចូលរួមចំណែកជំរុញដល់វិស័យធានារ៉ាប់រងនៅកម្ពុជាឱ្យកាន់តែមានភាពរីកចម្រើនថែមទៀត ជាមួយនឹងសេវាកម្មធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតកាន់តែសម្បូរបែបប្រកបដោយទំនុកចិត្ដជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា និងផ្ដល់ភាពងាយស្រួលដល់អតិថិជនក្នុងការទិញផលិតផលធានារ៉ាប់រង។”
លោក ពន្លឺ តុលា អគ្គនាយកប្រតិបត្តិ ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ មានប្រសាសន៍ថា៖ “ការសម្ពោធទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីនេះ បង្ហាញជាថ្មីម្ដងទៀតថាយើងមានឆន្ទៈក្នុងការបម្រើប្រជាជនកម្ពុជាជាច្រើនឆ្នាំតទៅមុខទៀត។ ទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីរបស់យើង មានភាពធំទូលាយ ទំនើបជាងមុន និងមានលក្ខណៈពិសេសជាច្រើនដើម្បីបំពេញតម្រូវការដែលមានស្រាប់ និងតម្រូវការថ្មីដែលកំពុងកើនឡើង ដោយសារយើងបានឈានដល់ភាពរីកចម្រើនថ្មីមួយកម្រិតទៀត។ ទីតាំងថ្មីនេះអនុញ្ញាតឱ្យយើងផ្តល់សេវាកម្មកាន់តែប្រសើរ សាមញ្ញ និងមានប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់ជូនដល់អតិថិជនរបស់យើង និងភាគីពាក់ព័ន្ធទាំងអស់ពីកន្លែងតែមួយ។”
ទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីដែលមានភាពធំទូលាយ និងផាសុកភាពល្អ គឺជានិម្មិតរូបនៃមហិច្ឆតារបស់ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ដើម្បីក្លាយជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ ទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីនេះ មានទីតាំងស្ថិតនៅអគារសាមគ្គីក្នុងតំបន់ពាណិជ្ជកម្មដ៏សំខាន់មួយក្នុងខណ្ឌទួលគោក និងត្រូវបានរចនាឡើងដើម្បីផ្តល់បទពិសោធន៍ ផលិតភាព និងការប្រាស្រ័យទាក់ទងគ្នាល្អបំផុត។
ជាមួយគ្នានេះដែរ ទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ផ្ដល់លក្ខណៈពិសេស និងបំពាក់ជាមួយសំភារៈបរិក្ខារជាច្រើនដែលមានដូចជា កន្លែងចតរថយន្តដែលផ្ដល់ភាពងាយស្រួល កន្លែងរង់ចាំប្រកបដោយផាសុកភាព បន្ទប់ប្រជុំដ៏ធំទូលាយ កន្លែងសម្រាប់ការបណ្ដុះបណ្ដាល និងកន្លែងហាត់ប្រាណផងដែរ។ នៅតាមជញ្ជាំងនៅក្នុងទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីនេះ ត្រូវបានលម្អទៅដោយគំនូរបង្ហាញវប្បធម៌ខ្មែរ និងជប៉ុនដែលគូរដោយវិចិត្រករខ្មែរ។
អាសយដ្ឋានថ្មី៖ ជាន់ផ្ទាល់ដី ជាន់ទី១ និងជាន់ទី២ អគារសាមគ្គី ផ្លូវលេខ៣១៥ ភូមិ៦ សង្កាត់បឹងកក់២ ខណ្ឌទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ។
ដើម្បីស្វែងយល់បន្ថែមអំពីទីស្នាក់ការកណ្តាលថ្មីរបស់ ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ឬសាកសួរព័ត៌មានអំពីផលិតផល និងសេវាកម្មធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតរបស់យើង សូមចូលទៅកាន់ទំព័រ Facebook៖ facebook.com/DaiichiLife.Cambodia ឬគេហទំព័រ៖ www.dai-ichilife.com.kh។
លោកអ្នកក៏អាចទាក់ទងយើង តាមរយៈលេខទូរស័ព្ទ៖ ០២៣ ៩៥៥ ៣៣៣ ឬ ១៨០០ ២០១ ២០២ (ឥតគិតថ្លៃ)។
ក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ មានការិយាល័យនៅរាជធានីភ្នំពេញ និងសាខានៅខេត្ដបាត់ដំបង និងខេត្តសៀមរាប និងបានកំពុងផ្ដល់សេវាកម្មដល់ជាង ១០,០០០ ក្រុមគ្រួសារ។

04 August 2023 – Daiichi Life Insurance (Cambodia) PLC. (“Daiichi Life Cambodia”) officially inaugurated its new headquarters (HQ) today to offer unparalleled experience to all and further cements the fast-growing life insurer’s long-term commitment to the people of Cambodia.
The new HQ opening ceremony was graced by H.E. Bou Chanphirou, Director General of the Insurance Regulator of Cambodia (IRC), accompanied by Mr. Ponlu Tola, CEO of Daiichi Life Cambodia and members of the Board of Directors.
I would like to congratulate Daiichi Life Cambodia on the new HQ’s opening, which reflects its growth and commitment to operate in Cambodia in the long-term. At the same time, the new HQ will also support further growth in the Cambodian insurance market, with more insurance services and increase the awareness to the Cambodian people. It will also be more convenient for customers to purchase insurance products moving forward.
H.E Bou Chanphirou, Director General of the Insurance Regulator of Cambodia, said: “I would like to congratulate Daiichi Life Cambodia on the new HQ’s opening, which reflects its growth and commitment to operate in Cambodia in the long-term. At the same time, the new HQ will also support further growth in the Cambodian insurance market, with more insurance services and increase the awareness to the Cambodian people. It will also be more convenient for customers to purchase insurance products moving forward.”
Mr. Ponlu Tola, CEO of Daiichi Life Cambodia, said: “The new HQ once again shows that we are here in the long-term for the Cambodian people. The bigger, more modern, and featured-pack HQ is intended to meet the existing and growing needs as we have entered the next phase of growth. It allows us to provide a better, simpler, and more efficient service to our customers and other stakeholders under one roof.”
The imposing new HQ symbolises Daiichi Life Cambodia’s big and bold drive to be the #1 Life Insurer in the country. Situated in Samaky Tower within the prime location of Toul Kork district, the new HQ is designed to offer excellent experience, maximum productivity, and engagement.
The new HQ offers new and modern features and amenities including but not limited to convenient parking areas, comfortable waiting areas, spacious meeting rooms, training facilities and even a fitness centre. The new office space also features wall murals integrating both local and Japanese culture proudly painted by local Khmer artists.
New HQ address: Ground Floor, 1st Floor​ & 2nd Floor, Samaky Tower, St. 315, Phum 6, Sangkat Boeung Kork II, Khan Toul Kork, Phnom Penh, Cambodia.
To find out more about Daiichi Life Cambodia’s new HQ or to inquire about our life insurance products and services, please follow our Facebook page at www.facebook.com/DaiichiLife.Cambodia ​and visit our website www.dai-ichilife.com.kh.
Alternatively, you can contact us at: 023 955 333 or 1800 201 202 (Toll Free).
Daiichi Life Cambodia has branch offices in Phnom Penh, Battambang and Siem Reap. It is currently providing peace of mind to over 10,000 Cambodian families.