រាជធានីភ្នំពេញ ថ្ងៃទី២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ - ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា បានចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចព្រមព្រៀងឧបត្ថម្ភដល់ក្លឹបបាល់ទាត់ អង្គរថាយហ្គឺរ សម្រាប់រដូវកាលឆ្នាំ២០២២។ តាមរយៈការឧបត្ថម្ភនេះ ភាគីទាំងពីរ បានប្រកាសពីការប្តេជ្ញាចិត្តក្នុងការបង្កើនការយល់ដឹងអំពីសុខភាពសម្រាប់ប្រជាជនកម្ពុជាតាមរយៈកីឡាបាល់ទាត់។
ពិធីនេះមានការចូលរួមពីលោក អាឡិន ថៃ អគ្គនាយក នៃក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ និងលោក Takahisa Kiyone នាយកផ្នែកលក់ និងទីផ្សារនៃ ក្លិបបាល់ទាត់ អង្គរថាយហ្គឺរ រួមជាមួយនឹងថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់មកពីក្រុមហ៊ុនទាំងពីរ។
លោក អាឡិន ថៃ អគ្គនាយក នៃក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ មានប្រសាសន៍ថា ÷“នេះជាឆ្នាំទី២ហើយ ដែលពួកយើងបានចាប់ដៃគូជាមួយក្លឹបបាល់ទាត់ អង្គរថាយហ្គឺរ ក្នុងការបង្កើនការយល់ដឹងអំពីសុខភាពជូនដល់ប្រជាជនកម្ពុជា តាមរយៈការលេងកីឡាបាល់ទាត់។ យើងពិតជារីករាយណាស់ដែលបានចូលរួមឧបត្ថម្ភ ក្លឹបបាល់ទាត់ អង្គរថាយហ្គឺរ ដែលជាក្លឹបបាល់ទាត់ដ៏លេចធ្លោមួយនៅក្នុងលីកប្រទេសកម្ពុជា និងជាក្លឹបបាល់ទាត់ដ៏ល្បីល្បាញបំផុតនៅក្នុងខេត្តសៀមរាប។ ចំពោះក្រុមហ៊ុន ដាយ អ៊ិឈិ ឡាយហ្វ៍ យើងមានភាពជឿជាក់ក្នុងការចូលរួមចំណែកជួយដល់សហគមន៍ ដែលយើង ផ្តល់សេវាកម្មធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត។“
លោក Takahisa Kiyone នាយកផ្នែកលក់ និងទីផ្សារនៃក្លឹបបាល់ទាត់ អង្គរថាយហ្គឺរ បានមានប្រសាសន៍ថា ÷“ក្លឹបបាល់ទាត់ អង្គរថាយហ្គឺរ មានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយក្នុងការប្រកាសពីភាពជាដៃគូជាបន្តបន្ទាប់របស់យើងជាមួយក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេនៅប្រទេសជប៉ុន។ យើងមិនអាចបង្ហាញអស់នៃការដឹងគុណរបស់យើងចំពោះការគាំទ្រជាបន្តបន្ទាប់របស់ពួកគេសម្រាប់ក្លឹបរបស់យើងពីរដូវកាលមុន។ យើងនឹង ខិតខំបង្កើនការផ្សព្វផ្សាយអំពី ដាយ អ៊ិឈិ ឡាយហ្វ៍ ខេមបូឌា ជាពិសេសទៅដល់ប្រជាសហគមន៍រស់នៅក្នុងខេត្តសៀមរាប។“
ក្រុមហ៊ុន ដាយ អ៊ិឈិ ឡាយហ្វ៍ អ៊ីនសួរ៉ិនស៍ (ខេមបូឌា) ម.ក (”ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍”) គឺជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ ក្រុមហ៊ុន ដាយ អ៊ិឈិ ឡាយហ្វ៍ ហូលឌីង (”DLHD”) ដែលជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេនៅក្នុងប្រទេសជប៉ុន អស់រយៈពេលជិត ១២០ ឆ្នាំ ជាប្រវត្តិសាស្ត្រ។ DLHD ជាក្រុមហ៊ុនដែលបានចុះបញ្ជីនៅលើទីផ្សារភាគហ៊ុន Tokyo Stock Exchange។
* Daiichi Life Group មានមូលធនរឹងមាំ ជាមួយនឹងទ្រព្យសម្បត្តិសរុបចំនួន ៥៧៤ ពាន់លានដុល្លារ និងបុព្វលាភធានារ៉ាប់រងជាង ៤៣ពាន់លានដុល្លារ។ (គិតត្រឹមថ្ងៃទី ៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១) ។

Phnom Penh 25 March 2022 - Daiichi Life Insurance Cambodia signs an agreement to sponsor Angkor Tiger Football Club for the season 2022. Through this sponsorship, both sides announced their commitment to help increase health awareness for Cambodians through football.
The event was attended by Mr. Allen Thai, CEO of Daiichi Life Insurance Cambodia and Mr. Takahisa Kiyone, Sale and Marketing Director of Angkor Tiger Football, along with senior management from both companies.
"This is the second year that we partner with Angkor Tiger Football Club to help increase health awareness for Cambodians through football. We are happy to be a sponsor of the Angkor Tiger Football Club, one of the most prominent football clubs in Cambodia and a very popular football club in Siem Reap province," said Allen Thai, CEO of Daiichi Life Insurance Cambodia. “At Daiichi Life, we firmly believe in giving back to the community in which we serve.”
“Angkor Tiger FC is delighted to announce our continuous partnership with Daiichi Life Cambodia, a leading life insurance company in Japan. We cannot express how grateful we are for the Company’s continued support for our Club from the previous season. We will strive to increase the brand awareness of Daiichi Life Insurance Cambodia, especially in the communities of Siem Reap,” said Mr. Takahisa Kiyone, Marketing Director of the Angkor Tiger Football Club.
* * Daiichi Life Group has strong fundamentals, solid capital base with total assets of US$574 Billion and premiums of more than US$43 Billion. (as of March 31, 2021).