ការប្រកួតពានរង្វាន់បាល់ទាត់កុមារ Daiichi Junior Cup ឆ្នាំ២០២៦ បានបញ្ចប់ទៅដោយជោគជ័យកាលពីថ្ងៃអាទិត្យ ទី២៣ ខែសីហា ដែលការចូលរួមពីសំណាក់កីឡាករវ័យក្មេង ក្រុមគ្រួសារ សហគមន៍ និងដៃគូ​សហការរបស់ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ប្រមាណ១,០០០នាក់។ ការប្រកួតប្រព្រឹត្តទៅនៅរាជធានីភ្នំពេញ ដែលមានការប្រកួតបាល់ទាត់ដ៏ស្វិតស្វាញ អមជាមួយនឹងសកម្មភាពកម្សាន្តជាច្រើនចូលរួមដោយដៃគូសហការរបស់ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍។
បន្ទាប់ពីការប្រកួតប្រជែងអស់រយៈពេលជាច្រើនខែ នៅរាជធានីភ្នំពេញ ខេត្តបាត់ដំបង និងសៀមរាប ចាប់តាំងពីខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦ ការប្រកួតវគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ​បាននាំយកក្រុមកំពូលចំនួន ១៦ក្រុម ទាំងកម្រិតអាយុ១២ឆ្នាំ និង១៤ឆ្នាំ មកប្រកួតដណ្តើមជើងឯក។
ព្រឹត្តិការណ៍នេះមានកិត្តិយសដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីសំណាក់ លោកស្រីបណ្ឌិត ហោ សុវឌ្ឍនា តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម ប៊ូ ច័ន្ទភីរូ អគ្គនាយកនៃនិយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា លោក Mah Kin Yoong អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ថ្នាក់ដឹកនាំនៃ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ និងដៃគូសហការ។
អបអរសាទរក្រុមជើងឯកឆ្នាំ ២០២៦ ទាំង២ក្រុម
វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្របានបញ្ចប់ដោយក្រុមសាលាបាល់ទាត់ពស់កេងកង (U12) និង សៀមរាបយូណាយធីត (U14) ជាម្ចាស់ជើងឯកសម្រាប់ឆ្នាំ២០២៦នេះ។ សូមអបអរសាទរដល់ក្រុមជើងឯក និងកីឡាករវ័យក្មេងទាំងអស់ដែលបានខិតខំប្រឹងប្រែងអស់ពីសមត្ថភាពសម្រាប់ការប្រកួត។ ​ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ពិតជាមានមោទនភាពចំពោះកីឡាករគ្រប់រូប ដែលបានបង្ហាញទេពកោសល្យ ការតាំងចិត្ត និងភាពស្វាហាប់នៅលើទីលានប្រកួត។
ពីការប្រកួតកម្រិតខេត្តឆ្ពោះទៅកាន់វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រនៅទីក្រុងភ្នំពេញ
ការប្រកួតក្នុងឆ្នាំ២០២៦ មានការចូលរួមពីក្រុមបាល់ទាត់ចំនួន 160ក្រុម និងមានកីឡាករវ័យក្មេងចំនួន960នាក់ មកពីរាជធានីភ្នំពេញ ខេត្តបាត់ដំបង និងសៀមរាប។ Daiichi Junior Cup ផ្តល់ឱកាសដល់កុមារមកពីសហគមន៍ផ្សេងៗ ទទួលបានបទពិសោធន៍ប្រកួត និងបង្ហាញសមត្ថភាពដែលពួកគេខិតខំហ្វឹកហាត់​កន្លងមកនៅលើទីលានជាមួយនឹងការប្រកួតកម្រិតស្តង់ដារមួយ។
លើសពីឱកាសក្នុងការប្រកួត Daiichi Junior Cup ក៏ជាវេទិកាមួយដែលជម្រុញលើកទឹកចិត្តយុវជនជំនាន់ក្រោយឱ្យចេះលេងកីឡា គិតគូរពីសុខុមាលភាព មានពេលវេលាជួបជុំជាមួយក្រុមគ្រួសារ កីឡាករផ្សេងៗ និងសហគមន៍។ Daiichi Junior Cup រួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការកសាងសហគមន៍មួយកាន់តែមានសុខុមាលភាពល្អ និងមានការផ្សាភ្ជាប់ទំនាក់ទំនងកាន់តែជិតស្និទ្ធនៅក្នុងសហគមន៍។
Daiichi Junior Cup ឆ្លុះបញ្ចាំងពីបេសកកម្មរបស់ ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ ដោយផ្តល់ជូនសហគមន៍លើសពីការការពារហិរញ្ញវត្ថុ។ ក្រុមហ៊ុនមិនត្រឹមតែយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះការការពារអនាគតរបស់អតិថិជនប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែថែមទាំងគាំទ្រដល់សុខភាព និងសុខុមាលភាពរបស់សហគមន៍ដែលខ្លួនធ្វើអាជីវកម្មផងដែរ។
លោក Mah Kin Yoong អគ្គនាយកប្រតិបត្តិនៃក្រុមហ៊ុន ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងរីករាយដែលបានឃើញកីឡាករវ័យក្មេងជាច្រើនមកជួបជុំតាមរយៈការប្រកួតបាល់ទាត់ Daiichi Junior Cup។ ពួកគាត់រីករាយជាមួយនឹងកីឡាបាល់ទាត់ និងបានខិតខំប្រឹងប្រែងអស់ពីសមត្ថភាពក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានខែកន្លងមកនេះ។ យើងមានមោទនភាពដែលបានបង្កើតវេទិកាមួយដែលកុមារៗអាចលេងកីឡា ចំណាយពេលវេលាដ៏មានតម្លៃ និងបង្កើតអនុស្សាវរីយ៍ល្អៗជាមួយក្រុមគ្រួសារ មិត្តភក្តិ និងសហគមន៍។ យើងនឹងនាំយក Daiichi Junior Cup ​មកសារជាថ្មីនៅឆ្នាំក្រោយ ដោយប្តេជ្ញានាំកីឡាករ និងសហគមន៍មកជួបជុំគ្នាឱ្យកាន់តែច្រើនកុះករ»។
ការប្រកួតបាល់ទាត់កុមារ Daiichi Junior Cup ឆ្នាំ២០២៦ ត្រូវបានសហការរៀបចំដោយ PEAK Digital ដោយមានការគាំទ្រយ៉ាងពេញទំហឹងពី ក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា គណៈកម្មាធិការជាតិអូឡាំពិកកម្ពុជា និយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា និងទទួលបានការសហការឧបត្ថម្ភ ពី V-Active Yeo’s Cambodia និង Alexing Sports។
ដាយ អុិឈិ ឡាយហ្វ៍ សូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាង​ជ្រាលជ្រៅដល់ដៃគូធនាគារសម្រាប់ការគាំទ្រ និងការចូលរួម រួមមានធនាគារវឌ្ឍនៈ ធនាគារ អេ អឹម ខេ ធនាគារអ៊ូរី និងធនាគារសាខម។ ក្រុមហ៊ុនក៏សូមអរគុណដល់ក្រុមកីឡាករបាល់ទាត់ទាំងអស់ គ្រូបង្វឹក ក្រុមគ្រួសាររបស់កីឡាករ ដៃគូសហការ និងសាធារណជន ដែលបានរួមចំណែកដល់ភាពជោគជ័យរបស់ Daiichi Junior Cup ឆ្នាំ២០២៦។
បន្ទាប់ពីការប្រកួតឆ្នាំ២០២៦ប្រព្រឹត្តទៅដោយជោគជ័យ Daiichi Junior Cup នឹងត្រឡប់មកវិញនាឆ្នាំ២០២៧ មួយនឹងបទពិសោធន៍កាន់តែសប្បាយរីករាយ និងហើយក្រុមហ៊ុននឹងនាំយកការប្រកួតទៅកាន់ខេត្តផ្សេងៗកាន់តែច្រើនបន្ថែមទៀត។

The Daiichi Junior Cup 2026 concluded on Sunday, 23 August, with a Grand Final that brought about 1,000 young footballers, families, communities and Daiichi Life partners together in Phnom Penh for a day of exciting football matches, fun activities and celebrations.
Following months of competition across Phnom Penh, Battambang and Siem Reap since May 2026, the Grand Final brought together the top 16 U12 and U14 teams to compete for the championship.
The event was honored by the presence of Dr. Hor Sovathana, Deputy Director General of the Insurance Regulator of Cambodia; Mr. Mah Kin Yoong, CEO of Daiichi Life; alongside Daiichi Life management, partners and supporters.
Crowning the 2026 Champions
The Grand Final concluded with Pus Keng Kong Soccer School (U12) and Siem Reap United (U14) crowned champions in their respective categories. Congratulations to the champions, and to all the young footballers who gave their best throughout the tournament. Daiichi Life is proud of every player for the talent, determination and passion they brought to the field.
From Local Pitches to the Grand Final
The 2026 tournament brought together 160 teams and 960 young players from across Phnom Penh, Battambang and Siem Reap, giving children from different communities the opportunity to gain match experience and put their skill into action on the pitch.
More than a competition, the Daiichi Junior Cup encourages young people to stay active while creating moments of connection and joy for families and communities, contributing to healthier and more connected communities.
It is one way Daiichi Life brings its mission, “From Protecting Life to Empowering Life,” to life. The company supports not only the lives they protect, but also the health and wellbeing of the communities they serve.
Mr. Mah Kin Yoong, CEO of Daiichi Life, said, “It has been wonderful to see so many young players come together, enjoy the game and give their best over the past months. We are proud to create a platform where children can play, have fun and make happy memories with their families, friends and communities. We look forward to bringing even more players and communities together next year”.
The Daiichi Junior Cup 2026 was co-organized with PEAK Digital, with the support of the Ministry of Education, Youth and Sport, National Olympic Committee of Cambodia, and Insurance Regulator of Cambodia, and co-sponsored by V-Active, Yeo’s Cambodia and Alexing Sports.
Daiichi Life also extends its sincere appreciation to its valued bank partners, Vattanac Bank, AMK Bank, Woori Bank, and Sacombank, for their support and participation in this year's tournament. The company further thanks all participating teams, coaches, families, partners, and communities whose contributions helped make 2026 event a success.
Building on the success of this year, Daiichi Life looks forward to returning in 2027 with an even more exciting experience and expanding the tournament to more provinces across Cambodia.